PIKNIK RODZINNY

Dnia 10 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Miejskich odbył się Piknik Rodzinny realizowany pod hasłem  „Miło, zdrowo na sportowo”. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, dzięki którym z  twarzy nie znikał  uśmiech.

Zabawę zaczęliśmy od konkurencji sportowych, w których udział brały dzieci ze swoimi rodzicami. Pokonywaniu przygotowanych konkurencji towarzyszył wspaniały doping dla zawodników. Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczali  honorowi goście: Pan wiceburmistrz Krzysztof Michalik oraz Radni Rady Miasta Robert Gałązka i Piotr Wojdyga.

Budynek szkoły tego dnia zamienił się w poligon, na którym rozgrywana była gra terenowa w ramach której uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych, eksperymentowali, odgadywali melodie, bawili się językiem polskim i angielskim oraz matematyką. Ćwiczyliśmy także umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Na wjeździe do szkoły wspaniale prezentowały się  motocykle, na których przyjechali do szkoły członkowie Klubu Dawnych Motocykli „Magnet”. Fani jednośladów byli bardzo zadowoleni. Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej przyciągało uczestników festynu słodkim miodem, a pracujące pszczoły przypominały o konieczności dbania o środowisko naturalne.

Dużym powodzeniem cieszyły się też inne atrakcje: kiermasz przygotowany przez  Radę Rodziców oraz malowanie twarzy. Uczestnicy festynu mieli do dyspozycji stoiska kulinarne z grillem, ciastami, lodami oraz watą cukrową.

Wspólna zabawa jeszcze bardziej zintegrowała społeczność szkolną i lokalną. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację i pracę podczas pikniku. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wspomogli naszą szkołę w organizacji przedsięwzięcia: Studium Języków Obcych, sklep rowerowy Dolata, sklep meblowy Jarjanka Andrzej Dmowski, sklep z zabawkami TOY PLANET Andrzej i Monika Świderscy, LASKOWSKI F.P.H.U. Zbigniew Laskowski, piekarnia, cukiernia Megma Grażyna Grabowska oraz KDS studio Książek.