PANI JOANNA BODECKA

1. Co zmieniło się w Twoim życiu od momentu, gdy ukończyłaś gimnazjum?

Wydaje mi się jakbym gimnazjum skończyła sto lat temu ;) Zdążyłam już przez ten czas skończyć liceum na Pięknej w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Po maturze udało mi się dostać na studia dzienne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przeprowadziłam się więc do Warszawy, a do Mińska wracam na weekendy i święta. Aktualnie jestem na V roku farmacji i przygotowuję swoją pracę magisterską. Za sobą mam praktyki w aptekach – szpitalnej w Warszawie i ogólnodostępnej tutaj w Mińsku. Myślę, że to dość ciekawe doświadczenia.

Skąd pomysł wyboru obecnej drogi życiowej?

Zawsze lubiłam tematy związane z medycyną i chemią. Dosyć łatwo przychodziła mi nauka pokrewnych przedmiotów. Pomysł kontynuowania nauki w tym kierunku zrodził się w liceum i w tej chwili nie wyobrażam sobie siebie w innej dziedzinie. Obecnie czeka  mnie półroczny staż w aptece ogólnodostępnej, a jak dalej potoczy się moja „kariera”- czas pokaże.

Czym kierowałaś się przy wyborze gimnazjum i jak z perspektywy  czasu oceniasz swoją decyzję?

Trójka znajduje się 5 minut drogi od mojego domu, to był po prostu mój rejon. Poza tym chodziłam do podstawówki nr 4, która znajdowała się w tym samym budynku. Znałam tam wiele osób, więc było mi wtedy raźniej. Cieszę się, że Czwórka wróciła w to miejsce, bo daje to uczniom szansę kontynuowania nauki w większości wśród znajomych i znanych już nauczycieli. Nie ma więc tego całego stresu związanego z nową szkołą i ludźmi. Można spokojnie zacząć naukę nowego materiału i kontynuować znajomości. Ja kilka nawiązanych w gimnazjum kontaktów utrzymuję do dziś. Bardzo miło wspominam swoją klasę, nauczycieli i całą tą przyjazną atmosferę panującą w Trójce. Nie żałuję, że wybrałam właśnie tę szkołę.

Z kim lub z czym wiążą się Twoje najlepsze wspomnienia z Trójki?

Najwięcej pozytywnych wspomnień mam z wycieczek szkolnych, szczególnie kilkudniowych. Byliśmy zgraną klasą z fantastycznym poczuciem humoru, więc było mnóstwo zabawnych sytuacji. Pamiętam też, że wygrałyśmy razem z koleżanką ogólnoszkolny konkurs na najlepszy scenariusz. Miał być nawet na jego podstawie nakręcony film. Byłyśmy z siebie wtedy dumne i mocno zaskoczone, bo nasz scenariusz powstawał… na odległość. Ja pisałam sceny nieparzyste, ona parzyste, a po złożeniu tego w całość okazało się, że nawet całkiem dobrze to wyszło. Co prawda, nie wiem czy ten film kiedykolwiek powstał ;P

Wracając myślami do czasu spędzonego w murach naszej szkoły myślisz o...

Moich znajomych ze szkoły. Zastanawiam się, co się u nich teraz dzieje, co robią, gdzie pracują i czy wyszło im to, co zamierzali. Myślę też o tym, że ludzie byli wtedy najbardziej spontaniczni i otwarci. To taki fajny czas – bez większych problemów czy zmartwień. Czas na zabawę i zawieranie przyjaźni. Oczywiście, bywały pomysły, które z perspektywy czasu oceniam, jako niezbyt rozsądne. Ale tu już czuwali nasi nauczyciele. Pilnowali, żebyśmy się za bardzo nie zagalopowali w swojej „kreatywności” i należą się im za to podziękowania. Ich pracę naprawdę trzeba docenić.

Dokończ zdania:

Trójka to... - czas, który zawsze będę miło wspominać.

Najbardziej lubiłam... -  lekcje pani Agnieszki Goławskiej. Była zawsze bardzo sympatyczna. Wydaje mi się, że lubiła swoją pracę. Nie wiem czy nadal pracuje w Trójce.

Pamiętam, że ... - na każdej przerwie sklepik szkolny przeżywał oblężenie i było to miejsce towarzyskich spotkań. Dobre miejsce na ploty.

Uczniowie twierdzą, że tutaj nie można się nudzić. Czy podzielasz to zdanie?

Tak, zdecydowanie tu nigdy nie było nudno. Zawsze się coś działo. Na przerwach wygłupialiśmy się ze znajomymi, jedni grali w ping ponga, inni nawet tańczyli. Nauczyciele też starali się nam urozmaicić czas w szkole. Mieliśmy dużo wycieczek czy spotkań klasowych. Wychodziliśmy razem, angażowaliśmy w rywalizację międzyklasową. Taki zawodów i konkursów dla wszystkich klas było naprawdę dużo.

Czy chciałabyś coś powiedzieć naszym obecnym i przyszłym uczniom?

Obecnym uczniom zazdroszczę, bo choć sami nie są pewnie tego świadomi, to właśnie przeżywają najlepszy czas w ich życiu. Niech z niego korzystają i słuchają rad swoich nauczycieli, bo w przyszłości wiele z tego co mówią przydaje się w życiu. Przyszłym uczniom mogę powiedzieć, że Trójka to szkoła, której na pewno nie zapomną i znajdą tu na pewno same dobre doświadczenia. Zresztą jest to teraz szkoła coraz bardziej nowoczesna i o wysokich wynikach sportowych i nie tylko.

Sierpień

Środa, 2017-08-16