Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY ,

 KTÓRA OD PONAD

DEKADY ZAJMUJE MIEJSCE NA PODIUM

W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI SPORTOWEJ!!!

 

MOTTO 

 

 

 "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

 

 

 

UWAGA!!!

 

 

Egzamin do klasy dwujęzycznej odbędzie się

 


         16 maja 2015 roku (sobota) o godz. 10.00

                                           

                    w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 2. 

 

* O przyjęcie do tej klasy może ubiegać się każdy uczeń klasy szóstej szkoły podstawowej. W rekrutacji do klasy dwujęzycznej nie obowiązuje rejonizacja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych absolwentów szkół podstawowych.   

 

Zakres wymagań można odnaleźć w zakładce po lewej stronie "KLASA DWUJĘZYCZNA - ANGIELSKA"

 

 

Artykuły

Gimnazjaliści z Trójki w TVP

2015-03-02

Klasy Ij i It wraz z opiekunami odwiedziły gmach Telewizji Polskiej  przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Długimi korytarzami gimnazjaliści dotarli do studia, by wziąć w nagraniu programu rozrywkowego „Mali światowcy”, którego bohaterami są dzieci mające międzynarodowe korzenie, mieszkające w Polsce, mówiące w języku polskim i pozostające w kontakcie z krajami, z jakich pochodzą ich rodziny. Tematem odcinka były stroje ludowe i gesty typowe dla danego narodu.

 

Czytaj więcej o: Gimnazjaliści z Trójki w TVP

Nie taki rosyjski straszny…

2015-03-02

Kacper Kuca z IIa naszego gimnazjum dumnie wyśpiewał sobie po rosyjsku III miejsce w XX już Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Zespole Szkół w Siennicy, czym po raz kolejny potwierdził swoje spore umiejętności wokalne i udowodnił, że język rosyjski nie jest „takim diabłem strasznym…”.  Uczestnicy muzyczno-językowych zmagań prezentowali swoje talenty w trzech kategoriach-szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, część z nich popisała się nawet umiejętnością całkiem sprawnego akompaniowania sobie na wybranym instrumencie-najczęściej na gitarze. Dźwięki płynące ze sceny niejednokrotnie pieściły ucho widowni i zapewniały poziomem wysokie doznania estetyczne. Konkurs dał zainteresowanym szansę wysłuchania piosenek zaśpiewanych nie tylko po angielsku, ale też rosyjsku, ukraińsku, włosku, hiszpańsku czy nawet koreańsku, zatem różnorodność, w których zaprezentowała się młodzież, swoim bogactwem budziła niemal skojarzenia z biblijną Wieżą Babel. Koncert laureatów, w tym naszego kolegi, i wręczenie dyplomów odbędzie się 26 lutego 2015 roku w Siennicy o godzinie 17-zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki i języków-zwłaszcza obcych.

 

Jeszcze raz serdeczne gratulacje Kacper!!!

 

Czytaj więcej o: Nie taki rosyjski straszny…

Z najlepszymi życzeniami

2015-02-26

W tym uroczystym dniu imienin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości

składają Panu Dyrektorowi Mirosławowi Samociukowi

pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2

Znalezione obrazy dla zapytania bukiet kwiatów

Czytaj więcej o: Z najlepszymi życzeniami

Moda na polski

2015-02-23

Dnia 20 lutego2015 r. w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim w   przeddzień Międzynarodowego Dnia  Języka Ojczystego odbył się miejski konkurs dla gimnazjalistów. Pomysłodawcy imprezy przygotowali ciekawe zadania dotyczące kształcenia polonistycznego. Naszą szkołę reprezentywały: Joanna Krukowska z kl.IH, Katarzyna Patoleta z kl.IIE i Magdalena Gajda z kl.IIIM. Dziewczęta znakomicie poradziły sobie z pytaniami konkursowymi i zaprezentowały zadanie dodatkowe - wiersz dotyczący tematyki ortograficznej. Ostatecznie wywalczyły zaszczytne III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Znalezione obrazy dla zapytania trzecie miejsce

Czytaj więcej o: Moda na polski

Podróż po świecie muzyki

2015-02-23

KONCERT „PODRÓŻ PO ŚWIECIE"

Do naszego gimnazjum zawitała Mińska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Macieja Domagały z programem pt.: „Podróż po świecie”. Koncert, w który wsłuchiwali się gimnazjaliści i grono pedagogiczne trwał godzinę. W tym czasie muzycy dyrygowani przez pana Macieja Domagały i pana Romana Wachowicza zagrali 14 utworów z różnych okresów czasowych. 

Czytaj więcej o: Podróż po świecie muzyki

Zespół Szkół Miejskich nr 2 

ul.Siennicka 17 

05-300 Mińsk Mazowiecki

(25) 758 56 11

sekretariat@zsm2.edu.pl

Marzec
pnwtsrczptsond
1
Pokaż wydarzenia w dniu 2 marca345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Środa, 2015-03-04

Imieniny: Adrianny, Kazimierza