Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

WITAMY NA STRONIE NAJLEPSZEJ SZKOŁY SPORTOWEJ

W POWIECIE MIŃSKIM!!!

 

MOTTO NA JESIENNĄ SŁOTĘ

 

 

 

 

 

"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę,

ale przez wytrwałość."

 

 

 

Artykuły

Mów śmiało – odkrywamy talenty

2014-10-13
Powiększ zdjęcie

Takie hasło towarzyszy tegorocznym eliminacjom Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży.

Etap powiatowy odbył się w naszej szkole w czwartek 9 października. O godz. 8 rozpoczęły się przesłuchania uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, zaś o godz.12 wystąpili uczniowie szkół podstawowych. Do konkursu powiatowego zgłoszono 23 uczestników, którzy zaprezentowali wystąpienia na temat ciekawych zabytków, niezwykłych wydarzeń lub postaci związanych z Mazowszem. Nasze gimnazjum reprezentowała Angelika Wichrowska z klasy IIA i Konrad Konca z klasy IT.

Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęli Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Wójt Gminy Dęde Wielkie.

Ten konkurs należy do najtrudniejszych. Wymaga nie tylko talentu literackiego, aby przygotować oryginalny tekst, ale przede wszystkim trzeba wykazać się umiejętnością pięknego mówienia, zainteresowania słuchaczy i dostosowania długości wystąpienia
do regulaminowego czasu.

Czytaj więcej o: Mów śmiało – odkrywamy talenty

W hołdzie naszemu patronowi…

2014-10-13
Powiększ zdjęcie

W środę 8.10.2014r. klasa IIag i IIcg uczestniczyły w wycieczce do miejsca pamięci narodowej w Palmirach, gdzie jak wiadomo, pochowany jest patron naszej szkoły – Janusz Kusociński. Na grobie wielkiego sportowca zostały zapalone znicze, uczniowie zapoznali się również z historią tego miejsca i męczeńską śmiercią Polaków, którzy zostali rozstrzelani na tych terenach przez hitlerowców. Następnie klasy udały się do kina, aby obejrzeć film o tematyce wojennej.

Czytaj więcej o: W hołdzie naszemu patronowi…

Forum Młodych 2014

2014-10-13
Powiększ zdjęcie

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły (klasa IIe, IIb, IIIs) uczestniczyli w spotkaniu grup projektowych z całej Polski, które odbyło się

10 października 2014r. w Warszawie.

 Do stolicy przyjechało około stu licealistów, którzy mieli konkretne pomysły na zmianę swojego otoczenia i zastanej rzeczywistości.

Pracowali na warsztatach organizowanych przez Fundację Rozwoju Sportu i Kultury, zaś potem zostali ocenieni przez jury złożone z członków organizacji pozarządowych (m.in. Fundacji Legalna Kultura) oraz publiczność.

 

Czytaj więcej o: Forum Młodych 2014

Dzień Edukacji Narodowej

2014-10-13

Miasto 44

2014-10-10
Powiększ zdjęcie

   Na początku października młodzież naszej szkoły wyjechała do kina na film ,,Miasto 44”. Wyjazd miał na celu przybliżenie uczniom zagadnień dotyczących przebiegu Powstania Warszawskiego, którego 70 rocznicę obchodzimy w tym roku. Ponadto był także pewnego rodzaju konfrontacją rzeczywistości fabularnej z faktami historycznymi dotyczącymi tego wydarzenia. Film był zaskakujący i cały czas trzymał w napięciu. Najbardziej w całym filmie uczniom podobała  się ostatnia scena, która pokazywała zniszczoną Warszawę powoli zmieniającą się do czasów dzisiejszych, odbudowaną w pełnej świetności. Organizatorki wycieczki dziękują młodzieży, która z powagą reprezentowała szkołę w kinie.

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Miasto 44

Zespół Szkół Miejskich nr 2 

ul.Siennicka 17 

05-300 Mińsk Mazowiecki

(25) 758 56 11

sekretariat@zsm2.edu.pl

Sobota, 2014-10-25

Imieniny: Ingi, Maurycego