Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY ,

 KTÓRA OD PONAD

DEKADY ZAJMUJE MIESCE NA PODIUM

W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI SPORTOWEJ!!!

 

MOTTO NA PIERWSZE PRZYMROZKI

 

 

 

 

 

"Złość jest chorobą duszy"

 

 

 

Artykuły

Konkurs z języka angielskiego

2014-11-24
Drodzy Uczniowie!
 
Zachęcamy Was do udziału w konkursie z języka angielskiego DAY BY DAY.
Konkurs polega na napisaniu pamiętnika złożonego z 7200 - 9000 znaków, które będą opisywały Wasze życie (prawdziwe lub wymyślone :)
 
 
Więcej szczegółów pod linkiem:
 

 

Czytaj więcej o: Konkurs z języka angielskiego

„Świętowanie rocznic ma sens”

2014-11-17
Powiększ zdjęcie

„Świętowanie rocznic ma sens” – te słowa z pełnym przekonaniem powiedziała Ola Marks na zakończenie uroczystej akademii z okazji  Święta Niepodległości, która  odbyła się dnia 13 listopada w naszej szkole.

Scenariusz tegorocznej akademii łączył występy wokalne i recytacje poezji patriotycznej. Solistka Angelika Nowicka zachwyciła publiczność pięknym wykonaniem pieśni ,,Ojczyzno ma”. Natomiast Kacper Kuca w oryginalnym występie przypomniał bohaterstwo swoich rówieśników ,którzy zasłużyli na najwyższe odznaczenia. Recytatorzy: Natalia Paska, Urszula Nozderko, Krzysztof Grajda  i Mateusz Maśniak przedstawili utwory liryczne nawiązujące do symboli narodowych i wydarzeń związanych z walką
o niepodległość. Jako Marszałek Józef Piłsudski  stanął w wojskowym mundurze Kacper Jakubiak, aby przypomnieć słynne przemówienie do legionistów.

 

Czytaj więcej o: „Świętowanie rocznic ma sens”

Niby zwykła wycieczka...

2014-11-17
Powiększ zdjęcie

Wycieczka do przeszłości

Uczniowie klas trzecich IIIM, IIIS i IIIO uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, w programie której znalazła się wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz obejrzenie filmu „Miasto 44”. Niby zwykła wycieczka. A jednak… Dużo emocji, dużo przemyśleń, strachu, ale i radości, że żyjemy w wolnym kraju. Z kina wyszliśmy w milczeniu… W Muzeum Powstania Warszawskiego kolejna dawka wrażeń. Świetny przewodnik dotarł nie tylko do naszych umysłów, ale też do serc. Z pasją opowiadał o bohaterach powstania. Wielu miało tyle lat, co dzisiejsi gimnazjaliści… Zostawili bliskich, domy i poszli oddać życie za ojczyznę, za wolność… Dlatego nie wolno nam o nich zapomnieć.    

 

 

Czytaj więcej o: Niby zwykła wycieczka...

III Mińska Patriotyczna Impreza na Orientację - Dziękujemy za wolność

2014-11-14
Powiększ zdjęcie

Już po raz drugi drużyna naszej szkoły o wdzięcznej nazwie „Wesołe Grażyny” (skład: Kacper Jakubiak, Aleksandra Marks i Urszula Nozderko z IIIi pod opieką Magdaleny Zygnerskiej) wzięła udział w grze miejskiej organizowanej przez PTTK i Harcerski Klub Turystyczny Mobilek.

Czytaj więcej o: III Mińska Patriotyczna Impreza na Orientację - Dziękujemy za wolność

Czary- mary

2014-11-14

W naszej szkole odbył się pokaz magii i iluzji w wykonaniu prawdziwego czarodzieja. Emocje sięgnęły zenitu, gdy spowodował lewitację naszej koleżanki albo zniknięcie swojej asystentki. To były świetne sztuczki iluzjonisty, które jeszcze długo nie dawały nam spokoju. Chętnie poznalibyśmy te triki i np. wykorzystali na niektórych lekcjach. Świetnie byłoby tak polatać na wf-ie. 

Czytaj więcej o: Czary- mary

Zespół Szkół Miejskich nr 2 

ul.Siennicka 17 

05-300 Mińsk Mazowiecki

(25) 758 56 11

sekretariat@zsm2.edu.pl

Czwartek, 2014-11-27

Imieniny: Franciszka, Kseni