PAN PIOTR KUŹMA

1.Gdzie studiowałeś/ studiujesz (nazwa szkoły i kierunek) i gdzie pracujesz:

Ukończyłem studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Obecnie studiuje na drugim stopniu, na tym samym wydziale, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Obecnie pracuje w firmie KPMG. Dużej korporacji, w dziale szkoleń. Praca zupełnie nie związana z tym co studiowałem, ale życie pisze różne, dziwne scenariusze J

2.Co zmieniło się w Twoim życiu od momentu, gdy ukończyłeś gimnazjum?

Praktycznie wszystko. Gimnazjum skończyłem w 2005 roku, czyli 10 lat temu. Za mną 3 lata liceum, 6 lat studiów, które nadal trwają, praca. Mam dziewczynę – w gimnazjum nie miałem J  Nowe znajomości, te gimnazjalne niestety się zatarły, nowe doświadczenia, zmiana poglądu na życie i świat, ukształtowanie siebie, na co oczywiście miało wpływ gimnazjum i wcześniej podstawówka (dawna czwórka, która przerodziła się w gm. Nr 3).

Obecnie jestem już samodzielnym, dorosłym człowiekiem. Mieszkam w Warszawie, ale praktycznie co weekend jestem w Mińsku (przyjeżdżam do rodziców no i znajomych, których mam tu pełno).

Dorosłe życie nie jest jednak tak kolorowe jakie wydawało się, kiedy byłem w gimnazjum. Trzeba pracować J , dni tygodnia ograniczają się schematu praca, dom, praca, dom, co drugi weekend uczelnia. Całe szczęście są jednak znajomi i przyjaciele, z którymi systematycznie się spotykam, od czasu do czasu trafi się wyście do kina czy teatru.

3.Skąd pomysł wyboru obecnej drogi życiowej?

Pomysłu nie było. Tak wyszło J Nigdy nie byłem typem osoby planującej z dużym wyprzedzeniem. Życie biegnie – ja biegnę razem z nim. Staram się dostosowywać do otaczającej mnie rzeczywistości. Na razie jestem pracownikiem infrastruktury w dużej firmie, ale co będzie za 3-4 lata? Nikt tego nie wie J

4.Dokończ zdania:

Trójka to sporo wspomnień. Jestem z rocznika, który pamięta jeszcze stary budynek. To były czasy! Jeden poziom na którym były wszystkie sale i piętro, na którym był pokój nauczycielski i gabinet Pana Dyrektora i sala od biologii, a jeszcze odrobinę wyżej biblioteka. A na poziomie -1 kotłownia, gdzie można było znaleźć Pana Zygmunta, stołówka na którą chodziliśmy rano na ciepłe mleko i sala gimnastyczna. Potem przenieśliśmy się do nowego budynku, który nabierał charakteru razem z nami.

Najbardziej lubiłem w-f i weekendy. Oczywiście żartuję. Ta szkoła zawsze miała klimat i ten klimat wspominam najlepiej. Każdy każdego znał, obojętnie gdzie i kiedy i się poszło, zawsze trafiał się ktoś, z kim można było pogadać lub spłatać jakiegoś psikusa.

Pamiętam, że Pani od polskiego była uczulona na pył od kredy, a Pan dyrektor miał szafę, w której magazynował „nielegalne”, skonfiskowane przedmioty, m.in. piłki, które robiło się z gumek recepturek.

Zarówno 6 lat podstawówki (o których wspominam, ponieważ spędziłem je pod opieką tego samego grona pedagogicznego co w gimnazjum), jak i 3 lata gimnazjum na pewno miały ogromny wpływ na to jakim teraz jestem człowiekiem. To właśnie w takim miejscu jak szkoła, uczymy się żyć z innymi, pomagać sobie, ale i rywalizować. Z każdym semestrem, człowiek musiał stawać się co raz bardziej samodzielny i odpowiedzialny za siebie. Ta szkoła na pewno nas tego uczyła.

Gdybym miał jeszcze raz iść do gimnazjum, na pewno wybrałbym Trójkę.